Kirchner dekorace - Hliněné omítky

Hliněné omítky

Hliněné omítky provadíme ve dvou variantách. První varianta je klasická omítková - stěrková podobná skladbě běžných minerálních omítek zakončených jemnou omítkou, které se natírají malířskými barvavi na bázi vápna, kaseinu nebo kaolinu. Druhá varianta je aplikace hrubé podkladní hliněné omítky s efektní jemnou barevnou hliněnou omítkou.
 
 
 Tato se dodává v různých přirozených i pestrých odstínech hlíny (dle místa těžby) a zpracovává se buď klasicky „zapucováním“ nebo se vytvoří různá struktura či jiná kreativní technika. Do omítky lze přimíchávat nejenom funkční plniva jako písek, plevy, štětiny, ale i dekorační složky jako například slída nebo různé byliny.
Hliněné omítky mají ve spojení s nepálenými cihlami vynikající vlastnosti pro pohodu bydlení a zároveň jsou tím nejpřirozenejším materiálem. Dobrá vlastnost je také možnost přepracování, pokud se neprovede fixace – hliněná omítka se namočí a „přepucuje“ či přestěrkuje.
Podklad: pálená i nepálená cihla, omítka, sádrokarton, železo (s kontaktním můstkem).
 

 

PřílohaVelikost
Hliněné omítky.pdf342.09 KB
Rajasil_Oekosysteme.pdf3.61 MB
Inspirace
Reference

Aktuality

MALÍŘSKÉ VZORY - ŠABLONY A VÁLEČKY RETRO

Díky naší zálibě v malířské řemesle, Vám můžeme provést celoplošný ornament tapetového stylu za pomoci původních celoplošných šablon jak moderního vzhledu tak i dekorativního.

 

 

 

 

RETRO STAVEBNÍ VÝPLNĚ

 

Repasujeme stavební výplně pro zachování původního vzhledu staveb.

 

 

 

 

 

Ze starého nové nebo s patinou tak umíme opravit okna, dveře, okenice a podobně včetně kování a drobných truhlářských opravách.

 

 

 

   

RENOVACE STARÉHO NÁBYTKU

Provádíme renovace starého nábytku například: židle, stoly, kredence a jiný nábytek. Níže jsou ukázky prací před a po realizaci.